Řekli / napsali o nás ...


Vzkazy Mrňouskovi

Jesličky Mrňousek po celou dobu své existence razí individuální přístup k dětem, ale rovněž úzký kontakt s jejich rodiči. Potkáváme se na společných akcích a zůstáváme v kontaktu často i po ukončení docházky do jesliček. Zde jsou některé z reakcí našich rodičů - klientů:

"Dále bych chtěl této příležitosti využít a vyjádřit velkou spokojenost s krásným prostředím pobočky Mrňouska v Ostravě-Svinově, zejména prosklená kuchyně uprostřed herny je super nápad, děti mohou pozorovat kuchařky při přípravě jídla, což je určitě pro ně velmi zajímavé :-), a také prosklený výhled na zahradu, kde se sem tam objeví třeba nějaký ptáček nebo kočka je pro děti spojení s přírodou i v době hraní uvnitř za nepříznivého počasí. Také velmi oceňujeme možnost úschovy kočárku. :-) Mgr. Šigut (červen 2016)

 

Děkuji Vám a Vašemu personálu za zorganizování a provedení Dětského dne ve Vaši pobočce v Ostravě - Třebovicích. Helence se moc líbilo, sama jedla a pila, teda jen to co ji chutnalo a vůbec si nevymýšlela a neprotestovala. Tety byly oblečeny skoro k nepoznání a maximálně se věnovali dětem. Nafukovací hrad byl v obležení a někdy se na něm nedalo hnout, ale počkali jsme si. Ticho nad zahradou se vždy rozhostilo , když jste dětem přinesli něco dobrého. Odjížděli jsme po 18 hodině, až mi volala učitelka hudební výchovy, že jsem po koncertě na konzervatoři zapomněl dcerku Aničku vyzvednout.... Holt čas letí a Helence a Elišce se od Vás opravdu nechtělo......” M. Chudej (červen 2016)

 

Moc děkuji za vše, docházku ukončujeme jen, protože jsem těhotná. Mattynek je jinak moc spokojený a rád k Vám chodí, tety jsou úžasné. Bolomová (únor 2016)

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat celému kolektivu jesliček Mrňousek, hlavně pak tetám Kátě, Petře a Terezce za trpělivost a skvělou péči o naši Emičku. Emička byla v jeslích moc spokojená a moc se vždycky těšila, až zase půjde do jesliček. Naučila se spoustu nových věcí a věříme, že i díky návštěvám jesliček proběhne nástup do školky ve větší pohodě. Pokud budeme potřebovat zaopatřit i druhé dítko dříve, než půjde do školky, určitě zvolíme opět Mrňouska. Ještě jednou děkuji za skvělou péči a za spolupráci! L. Fialová (srpen 2015)

Dobry vecer, pani reditelko, dekujeme Vam a celemu Vasemu kolektivu tet  a pani ucitelek za velmi dobrou peci a starostlivost, ktere se v ubehlem skolnim roku dostavaly nasi Maricce v mrnouskovych jeslickach. Od zacatku dochazky jsme pozorovali, ze Maricka chodi do jeslicek rada a dela cim dal vetsi pokroky. Prejeme Vam a Vasemu kolektivu mnoho spokojenych rodicu a usmevavych deti. Pekny vecer preje rodina Petrekova (červenec 2015)

 

Dobry den vsem,
chtela bych vam vsem podekovat, ze Reginka mohla chodit do mrnousku a ze se naucila hodne pisnicek a rikanek!!! Presne to co jsem chtela. Jeji slovni zasoba a vyslovnost se zlepsila. Jsem nesmirne rada, ze vase jeslicky/skolka ma takovy program a umoznila nam na kratce se toho zucastnit. Ale hlavne velke , nejvetsi podekovani tetam Terezce, Kati, Janicce, Peti a Hanicce (doufam, ze jsem na zadnou nezapomnela)!, ktere rozdavaji usmevy, dobrou energii a vytvareji krasne prostredi, kde kazdy mrnous chce dochazet! Opravdu byly fantasticke a Regi porad o nich mluvi a vzpomina!!! 
Urcite jak prijedeme pristi rok, tak bych se ozvala a doufam, ze bude misto I pro mladsi dceru Vicki! :) Jeste jednou DEKUJI a pristi rok na shledanou
Martina Faenger (červen 2015)

 

Dobrý den, paní Běhalová, chtěla bych tímto poděkovat celém týmu vašich jesliček za krásnou čtvrteční akci, která se konala na zahradě jesliček. Účastníme se se Štěpánkem i se starším synem pravidelně a s radostí všech vámi pořádaných akcí - a jako vždy, i tentokrát, měly tety vše krásně připraveno - výzdobu, program, pomůcky, odměny... a nemohu zapomenout zmínit též občerstvení, které vašim akcím dodává vždy úroveň a pohodu. Mockrát tímto děkuji za pěkné zážitky, které si z akcí v jesličkách vždy odnášíme - ať už šlo o jarní "zajíčkův závod", podzimní "drakiádu" či krásné vánoční besídky s tvořením. Obdivuji tety, že při vší lásce a péči, kterou našim mrňouskům každodenně dávají, zvládají připravit i něco navíc, kdy si pohodu vašich jesliček společně s dětmi mohou užít i ostatní členové rodiny. Mám pocit, že vaše jesličky a vaše milé tety jsou vlastně součást naší rodiny a jsem ráda, že jsem si vás pro Štěpánka před dvěma lety vybrala. Štěpánek se ve vašich jesličkách mnoho naučil - od samostatnosti přes kamarádství, kreativní činnosti, krásné písničky...a třešinkou na dortu je pak angličtina, kterou nás vždy doma úplně odzbrojí. Kromě toho chválím vaše wellness - jsem přesvědčená, že od doby, kdy pravidelně navštěvuje saunu a inhaluje, je mnohem méně nemocný. Abych to shrnula - je skvělé, že vždy mohu být v práci klidná, že je Štěpánek v těch nejlepších a nejlaskavějších rukou. Po celou dobu návštěvy jesliček jsem vás všude chválila a budu tak s radostí činit i nadále. Blíží se nám přechod do školky a už teď vím, že se nám po jesličkách a vašich milých tetách, především pak Terezce, Káti a Peti bude bude moc stýskat. Děkujeme a přejme mnoho spokojených mrňousků i rodičů, a ať se vám ve vaší dobré práci nadále daří.
S pozdravem, M. Mohylová s rodinou. (Mgr. Markéta Mohylová, advokát, duben 2015)

 

"Dobrý den,

blíží se pomalu konec prázdnin a s ním i konec docházky Karolínky do jesliček. Ráda bych Vám tímto mailem poděkovala za sebe, ale hlavně za Kajku. Byla ji poskytnutá veškerá péče a láska. Když jsem se rozhodla, že dám dceru do jeslí a vrátím se do práce, měla jsem výčitky, že ji předám cizím lidem a ona bude trpět bez mé přítomnosti.

Slýchávala jsem od rodiny, že je Kajá malá a příliš fixovaná na mne. I přesto jsem se rozhodla po doporučení Vašich jeslí to vyzkoušet a přihlásila jsem k Vám Karolínku o 3 měsíce dříve, než jsem do práce nastoupila. První den jsem předala dceru tetě Káti, která s ní v podstatě strávila celý den. Patří ji mé velké díky, že právě tento první den udělala Karolínce natolik hezký, že se nebála ode mne odcházet každé další ráno. Velké díky patří také tetě Monice, která sice s Karolínkou netrávila tolik času, ale často jsem o ni od Karolínky slyšela jak je hodná, vždy jsem se od tety Moniky dozvěděla, když byl nějaké problém, kdykoli jsem za ni přišla, vše dokázala zařídit a věděla o Karolínce v podstatě vše, co jsem napsala do vstupního formuláře.

Jsem ráda, že vaše jesle poskytují opravdu komplexní péči, kde se Karolínka cítila vždy jako doma. Nebylo u nás dne, kdy by mi nevykládala, co dělala s tetou Káťou nebo s tetou Terezkou. Nikdy jsem od své dcery neslyšela jediné negativní slovo a do jeslí vstávala každé ráno s nadšením. A já odcházela s nadšením do práce.

Všem tetám celému kolektivu, a zvláště právě Terezce a Káti, děkuji za to, že Karolínce věnovali kus sebe, že mi umožnili krásný návrat do práce, tak abych se nemusela stresovat, jak se má mé dítě, protože jsem každý den viděla, že je malá šťastná. Každý den, jsem měla zprávu od tety, která byla zrovna v práci, jak se Kája měla, co jedla, jak spala. Společně s nimi jsme odnaučili Karolínku od cumlíku a usínání u láhve s mlékem, hodně jste mi ulehčili každodenní péči o dceru a já si ji mohla těch pár hodin po práci opravdu užít, protože mi všichni u Vás pomáhali s její výchovou

Z Karolínky se po roce a půl stalo klidné, společenské dítě a šikovné dítko. Naučila se sama oblékat, jíst, čistit zuby. Naučila se nespočet písniček, básniček a tanečků. Neuvěřitelně rychle se naučila mnoho anglických slov, písniček a vět, teta Terezka si vždy připravila krásné pomůcky pro výuku a my je dodnes doma používáme a uchováváme si v paměti vše co se od ní naučila. Terezce patří zvláštní díky za kreativnost, kterou Karolínce vštípila a za milou povahu a něžný přístup, dodnes si Karolínka přeje mít sestřičku Terezku a říká, že až bude mít svoje dítě, chce aby bylo jako ona.

Děkuji celému kolektivu za to, že Karolínce dokázali být po celou tu dobu náhradní rodinou a zároveň i kamarády. Zvláštní poděkování patří tetě Katce, za to že věnovala Karolínce zvláštní péči a přístup v době, kdy se Karolínka špatně srovnávala s rodinnou situací, která u nás byla a taky za diskrétnost a pochopení.

Doufám, že se budeme i nadále setkávat, ráda bych se s Karolínkou zastavila jak v jesličkách, tak na karnevalech a podobných akcích pokud by to bylo možné, tak aby nebyla ze dne na den odstřižena od prostředí, které je ji opravdu blízké a které má ráda. E. Bergerová"

 

"Dobrý den,

chtěla jsem Vám poděkovat za péči, kterou Viktorka měla ve vaší školce a za velice milý a vstřícný přístup vašich tet. Samozřejmě, že pokud někdo bude shánět jesličky a vlastně i školku , tak bych Vás doporučila. Kostrhunová"

 

"Dobrý den paní Běhalová a paní Zemánková,

chtěli bychom Vám oběma a celému kolektivu jesliček Mrňousek velice poděkovat za vše co jste pro Natálku dělali, a nebylo toho málo. Plno věcí se naučila, až sami jsme byli překvapeni nad tím co vše zvládá a jak moc je škovná.

Velmi si vás a tety oblíbila. Naprosto nejradši víme, že má tetu Terezku a tetu Káťu, ale určitě hned v těsném závěsu je oblíbenost dalších tet a také samozřejmě strejdy :-) Tímto tedy od nás velký DÍK!!!!

Přejeme Vám a celému kolektivu jesliček ale i nově vzniklé MŠ, aby se Vám dařilo, ať máte plno veselých a zdravých dětiček a vy všichni ať jste zdrávi a máte se jen a jen co nejlépe. Krásný sluníčkový den přejí rodiče mrňouska Natálky. Nataša L.a Roman V."

 

 

 

"Dobrý večer paní Běhalová,

chtěla bych vám i všem, kteří se podíleli na přípravě moc poděkovat za výborně a přehledně připravenou drakiádu, opravdu ani profesionál by to nezvládl lépe, bavili se jak děti, tak i rodiče. Kristýnka měla takový zážitek, že hned v sobotu ráno hlásila, že jde do školky za tetou Kačenkou. No,museli jsme ji přemlouvat, aby vydržela do pondělí :-)

Kristýnky největší favoritka je totiž od počátku teta Kačenka, která nás zachránila svou dobrou radou i před návštěvou zubaře, takže vše proběhlo v klidu a bez slziček.

Všechny vaše-naše tety jsou dohromady perfektní tým, je vidět, že je práce s dětmi moc baví, jsou milé, ochotné a člověk si tam opravdu přijde jako doma. Jsem moc ráda, že naše Kristýnka je jedním z "mrňousků" a může si takhle užívat a počítám s "vámi" i pro našeho Míšu, jen, jak nám trošku odroste :-)

Ještě jednou moc děkujeme za krásné páteční odpoledne :-)

Lenka Bednářová a Kristýnka"

 

 

 

"Dobrý den, moc děkujeme za pozvání na Drakiádu, ale o víkendech jezdíme od pátku vždy mimo Ostravu. Také moc děkujeme za celý rok, který Štěpánek navštěvoval vaše jesličky. Vaše tety byly skvělé a Štěpánkovi se u vás moc líbilo. Děkujeme za rozloučení, výtvarné dílka a pamětní list. Milé vzpomínky. Přejeme pěkný den a hodně příjemných dní s dětmi v dalších letech.
S pozdravem Petra Húsková"

 

"Jesličky Mrňousek můžu vřele doporučit. Byla jsem nervozní když holčičky šly první dny do jesliček a trochu jsem to obrečela, ale stejně tak mi kápla slza když jsme odcházeli poslední den a začali chodit do školky. Na holkách šlo poznat že jsou spokojené, naučily se spoustu věcí - říkanky, písničky, tanečky, zdokonalily se ve spoustu věcech. I když se jim věnuji opravdu, co to dá, tak tolik času který jim byl věnovaný tetami a hlavně trpělivosti bych při práci neměla. Holky mi nechtěly chodit domů, takže jsem je musela lákat z jesliček na čokoládky a bombonky :-) Tety perfektní, milé, usměvavé. Hočičky o nich doma pořád mluvily. Jídlo pro děti taky perfektní, holky zdlábly i to, co nebylo jejich :-) Domácí kuchyně je domácí kuchyně. A především přístup k dětem fantastický, pokud se stalo, že malé stoupla teplotka nebo bolelo bříško, okamžitě jsem byla informována. Takže ještě jednou veliké díky za ty moje dva broučky, i když si to asi pamatovat nebudou, máme od Vás plno dárečků, výkesů, diplomů a fotek, které jim připomenou jakou tam měli super partu a Izi i první lásku :-)  Přeju do budoucna plno malých mrňousků 
zdraví Eva, Izi a Sofi Beleščákovi"

 

 

"Milé osazenstvo Mrňouskova,

v jesličkách Mrňousek trávila Terezička 1,5 roku svého života. Bylo to období nezapomenutelné, část dne byla poprvé bez své „biologické“ rodiny. Schválně píši „biologické“, protože tety, babička Růženka a vedení Mrňouska se postupem času staly její další rodinou, o které s nadšením vyprávěla. Když byla nemocná, tak doma přemýšlela, co asi dělají tety, že je jim tam určitě bez ní smutno a tak jim musela nakreslit obrázek. Z jesliček jsme si ji vyzvedávali spokojenou. Naučila se spoustu věcí od básniček, písniček, tanečků, různých návyků, oblíbila si angličtinu a anglická slovíčka používá při běžném hovoru ….“….mám na tričku horse“.

V Mrňouskově byly respektovány zvyklosti rodiny při adaptaci na nové prostředí. Individuální přístup, vstřícnost tet. Z Terezičky nám  vyrostl soběstačný človíček.

Tento týden Terezička nastoupila do školky. Měli jsme jako rodiče obavu jak nové prostředí zvládne, ale současně jsme věděli, že vše co se v jesličkách naučila, co jí bylo předáno, jí nástup velmi usnadní. A paní učitelky ve školce nám to jen potvrdily.

Jesličky Mrňousek dále doporučujeme se slovy….“co říct víc…musíte to prostě vidět a zažít.“ Se slzami v očích jsme se s Mrňouskem loučili a s vědomím, že tak rodinné prostředí se bude jen obtížně jinde hledat.

Ještě jednou děkujeme za čas věnovaný Terezičce a do budoucna přejeme spoustu spokojených Mrňousků.

Jana a Petr Kratochvílovi a Terezička :-)"

 


"Na Vaše jesličky a taky "tety" moc rádi vzpomínáme!! Byli jsme velmi spokojeni!! Jesličky byly velmi dobrou průpravou pro vstup Adámka do školičky. Přejeme Vám hodně dalších spokojených mrňousků!! Hořínek"

 

"Koncem srpna Martínkovi končí docházka ve Vašich jesličkách a bude nastupovat do školky. Chtěla jsem poděkovat za péči o Martínka, byli jsme velmi spokojeni. Vaše tety se o děti velmi dobře starají a vždy jsem se setkala se vstřícným přístupem. Děkuji. M. Wiatrová"

 

"S jesličkami jsme moc spokojeni. Dceru jsme tam dali, protože doma moc zlobila a já jsem si chtěla trochu doma odpočinout. V jesličkách udělala veliký pokrok (začala mluvit a hrát si s dětmi) a hlavně tety tvrdí, že je to ta nejhodnější holčička. Moc hezký přístup tet nás úplně nadchnul. Malá nastupuje od září do školky a  bojíme se, že takové služby tam opravdu nebudou.  Chtěli bychom moc poděkovat celému kolektivu jesliček a popřát jim hodně úspěchů v další činnosti. Pokud bychom měli další dítě (což ale mít nebudeme, protože už máme dvě), tak bychom neváhali ho dát opět do těchto jesliček. Ještě jednou moc děkujeme  Ing. Kamila Friedrichová a Ing. Václav Friedrich, Ph.D. (spokojení rodiče)"

 

"Pája stále rád vzpomíná na své kamarády a zejména úžasnou "tetu" Alenku z Mrňouska :-) Projevila se na něm především idea rodinného přístupu a neagresivního prostředí. Pája nyní "oslňuje" kamarády i učitelky v mateřské škole zde získanými návyky. Poděkování za svého syna Páju. J. Halamčáková."

 

"Velice děkuji za vše, co nového jste mou dceru naučili. Není toho málo a jsem z ní úplně unešená.  Doma zpívá, povídá pohádky, kdekoli mě upozorňuje, že to či ono mají nebo dělají tety. Kačka a Zuzka Šilerovi"

 

"Dobrý den, ráda bych se se zpožděním rozloučila a poděkovala za Vaše služby, byla jsem s kvalitou jesliček moc pokojená. Kačka od 1. září chodí už do MŠ, myslím, že poměrně hladké adaptaci v MŠ nám jesličky moc pomohly. Chválíme zejména tetu Alenku, která byla Kaččina favoritka. Přejeme mnoho dalších spokojených klientů a hodných dětí. M. Plchová"

 

"Dobrý večer paní Běhalová, Lucka nastupuje v březnu na plný úvazek a příští týden nás čeká zkušební doba ve školce. Ale doufám, že po zkušenosti ve Vašich jesličkách vše půjde hladce :-) Strávili jsme u Vás rok a za tu dobu se dcera naučila opravdu hodně věcí, ať je to samostatné oblékání, stravování, spoustu nových říkanek, tak hlavně trávit čas v kolektivu a také pochopila, že hračky a věci kolem jsou i pro ostatní děti. Já jsem v jesličkách ocenila různé besídky a akce, které jste pro děti a rodiče pořádali. Nejlepší je, že se s dětmi z Mrňouska stále potkáváme kdekoliv v Porubě a děti se navzájem poznávají a zdraví! Takže děkujeme a hlavně spoustu hodných mrňousků. S. Gelnarová"

 

"Dobrý den paní Běhalová, píšu, jak se Sárince daří ve školce. Sárinka přechod zvládla skvěle a to také díky Vaší přípravě. Je to poněkud jiný režim, než měla u Vás, ale i když je mezi ní a některými dětmi roční věkový rozdíl, snaží se Sárinka vše dohnat. Usilovně tedy pracujeme na samostatném oblékání a také samostatnosti v ostatních činnostech. Hold paní učitelky ve školce nejsou tak vstřícné, jak tomu bylo u vás, ale velkou roli v tom hraje určitě i to, že na 24 dětí jsou 2, což sama určitě víte, že je dosti náročné ... Ještě jednou bych Vám tedy touto cestou chtěla poděkovat za Váš čas, který jste nejen Vy, ale také "tety" Sárince v jesličkách věnovaly a vyřiďte prosím naše srdečné pozdravy všem Vašim dětem, když o některých Sárinka stále ještě mluví. Přeji Vám vše nejlepší, ať se jesličkám daří a třeba se ještě někdy uvidíme s dalším dítětem :-) S přáním mnoha úspěchů. M. a L. Baršovi"

"Naše Kájinka navštěvovala Mrňouska cca rok a půl a při jeho opouštění v srpnu už patřila mezi staré „mazáky“. Nástup do školky v září proběhl díky jesličkám Mrňousek naprosto hladce. Doteď vzpomíná na oblíbené tety, kamarády, hračky, a pokaždé, když projíždíme kolem, nezapomene upozornit, „že tady chodila“. Kája nám vždy udělala obrovskou radost, když si doma začala broukat písničky, říkat básničky, které jsme se doma ještě neučili a které si donesla z Mrňouska. Domů vždy přišla plná dojmů, zážitků, s novými postřehy a dovednostmi. Kájinka (i my rodiče) měla v oblibě také různé akce a představení pořádané Vašimi jesličkami.

Chtěli bychom Vám poděkovat za bezvadný přístup k dětem, přátelskou rodinnou atmosféru, babičce Růžence za výbornou a zdravou stravu a vůbec celému kolektivu za vzornou péči o děti. Přejeme mnoho dalších spokojených mrňousků i jejich rodičů a už teď se na Vás těší naše druhá dcera…

Pavlína Musilová, říjen 2012"

 

"Je to přibližně rok, kdy jsme se rozhodovali, které jesličky budou pro naši dvouletou Johanku nejlepší. Nabídka byla veliká, poskytované služby rozmanité. Při rozhodování jsme kladli největší důraz na rodinné prostředí, příjemný „lidský“ personál, zdravý jídelníček, pestrost zábavy, nabídku kroužků… A měli jsme obrovské štěstí, že nám byly doporučeny právě jesličky Mrňousek.

Po roce navštěvování Mrňouska musíme říct, že jsme udělali dobře. Naše Johanka byla přijata jako individualita se všemi svými potřebami, zájmy i zvyklostmi z naší rodiny. Z jesliček jsme si ji vždy vyzvedávali spokojenou, nabitou novými zážitky, s bohatším slovníkem a novými dovednostmi. Srdce každé matky zaplesá, když slyší z dětských úst „Tetu mám ráda“, „Teta mi pofoukala kolínko, když jsem spadla a už to nebolelo“.  Nebo třeba věta „Červená – stát, zelená – můžeme jít“ – a hned máte klidnou duši, že jste udělali dobře, že jste to nejdražší svěřili právě těmto jesličkám.

Tento týden byly Johance tři roky a nastupuje do klasické školky. Jako její rodiče děkujeme za dokonalou péči o naši ratolest a budeme se těšit zase někdy příště.

Děkujeme zejména vynikajícím tetám, výborné paní kuchařce „babičce Růžence“ a také vedení jesliček Mrňousek.

Do budoucna přejeme jesličkám Mrňousek mnoho spokojených Mrňousků a maminek.

Veronika a David Maňasovi s dcerou Johankou, září 2012"

 

I my našim rodičům děkujeme za jejich přízeň a velice si vážíme důvěry, kterou do nás vložili.SOUKROMÉ JESLE A ŠKOLKA MRŇOUSEK
 
Na Valech 36, Ostrava - Třebovice
Edisonova 27 a 60, Ostrava - Hrabůvka
Tel: 731 706 858, 732 800 975

E-mail: info@mrnousekostrava.cz© 2010 JesleOstrava.cz, všechna práva vyhrazena. (mapa stránek)