Hlídání dětí Ostrava


 

JESLE MRŇOUSEK OSTRAVA a MRŇOUSKOVA MATEŘSKÁ ŠKOLA

nabízí hlídání dětí a rozvoj dětí

 • Těší se vaše děti do jesliček či školky? Naše ANO!
 • Jedí vaše děti zeleninu? Naše ANO!!
 • Navštěvují vaše děti pravidelně wellness centrum? Naše ANO!!!
 • Máte nadané děti. Rozvíjíte jejich talent? My ANO!!!!

 

Hledáte-li jesle či mateřskou školku v Ostravě, které společně s vámi podpoří rozvoj vašeho mrňouska? U nás jste na správné adrese. Nebudeme vám zde vykládat, jak jsme skvělí a profesionální, řekneme jenom, že

rozvoj dětí je náš životní styl. 

 

Jesle Ostrava Mrňousek nabízí celodenní hlídání dětí od 1 roku v domácím prostředí se spoustou hraček. Vaši náruč zcela nenahradíme, avšak naše tety a paní učitelky se postarají o to, aby se váš mrňousek po dobu vaší nepřítomnosti cítil nejen co nejlépe, ale naučil se řadě nových dovedností a také si osvojil život v kolektivu. Hlídání dětí v malých skupinkách do 5 dětí u nás zajišťuje kvalifikovaný personál vybavený zdravotnickým a pedagogickým vzděláním. 

Mrňouskova mateřská školka pečuje o děti starší 3 let a poskytuje jim kvalitní, komplexní a individuální předškolní péči ve třech třídách o 12 dětech.

 

Proč právě my:

 • Jsme zařízení s tradicí a zkušeností, máme tři pobočky jesliček a mateřskou školku:  
 Ostrava-Třebovice  Ostrava - Hrabůvka                   Havířov
  Mateřská škola  

 

 • Zdraví dětí a všestranný rozvoj je pro nás základem spokojenosti našich dětí.

Jsme jediné jesle, které mají vlastní dětské wellness centrum, vybavené infrasaunou s ionizátorem vzduchu, infra inhalátory, světelnou terapií, pískovištěm s himalájsou solí ... chcete se přesvědčit, navštivte naši fotogalerii.

Aby se naše děti naučily správně dýchat, je součástí hlídání dětí pískání na flétnu. 

Aby se naše děti všestranně pohybově rozvíjely, učíme je prvky baletu, jógy, protahování a řadu dalších věcí.

Aby rozvíjely svoji tvořivost, máme pro ně připraven kroužek tvoření, modelování či keramiky. Děti u nás běžně pracují s různými materiály v kreativní dílně.

Aby rozvíjely své komunikační dovednosti, rozšiřují si u nás slovní zásobu v češtině, seznamují se však také s anglickými slovíčky.

Pro děti, které rády kutí, nabízíme kroužek vaření.

 • Sázíme na individuální přístup. Při hlídání dětí respektujeme zájmy a povahu každé osobnosti. Hlídání dětí a jejich práce probíhá v menších skupinkách. Naše tety a učitelky jsou kvalifikované, mají pedagogické či zdravotnické vzdělání. Jedna teta pečuje nejvýše o tři až pět dětí.
 • Vaříme si sami - vaříme zdravě a chutně. Naše dětí pravidelně jedí čerstvou zeleninu a ovoce, obiloviny, ovesné a jiné kaše, bezlepkové pomazánky. Preferujeme zdravé pamlsky bez obsahu cukru, bez glutamátů.
 • Domácí prostředí snižuje stresovou zátěž dítěte, které se dostává poprvé do kolektivu, mimo rodinu. Hlídání dětí u nás probíhá v krásném rodinném prostředí, prostory a vybavení navozují pocit domácího prostředí a pohody tolik potřebného pro pohodu dětí. K hlídání dětí využíváme vlastní zahradu, krásnou hernu, dvě oddělené ložnice, tělocvičnu, kreativní dílnu, wellness místnost ...

Přesvědčte se v naší fotogalerii:

pobočka Ostrava - Poruba / Třebovice

pobočka Ostrava - Jih

Mrňouskova mateřská škola

 

 • Máme kreativní tým, který je inspirací nejen pro naše, ale i konkurenční, jesličky :-) Nás nenavštěvuje divadlo, divadlo s námi dnes a denně bydlí a žije! Při hlídání dětí nám pomáhá klaun Zvídálek, který děti baví, či čarodějnice Dobruška, která umí přičarovat kouzelné dovednosti, jimiž vybavuje naše mrňousky na cestu do mateřské školky.
 • Vytváříme si vlastní metodiku práce s dětmi a doplňujeme ji originální grafikou, jejíž ústřední postavou je malý Mrňousek. Pro děti tvoříme vlastní omalovánky, pexesa a řadu jiných didaktických pomůcek.
   
 • Pravidelně se setkáváme s našimi dětmi a rodiči i mimo jesličky. Organizujeme pro ně různé akce: Dětský den, Drakiádu, karnevaly, Mikulášskou besídky, Vánoční besídku ...
 • Zajišťujeme pro naše rodiče služby na míru dle jejich potřeb. Svážíme děti do jesliček a školky a vozíme zpět domů. V případě nemoci zajišťujeme náhradní hlídání. Našim maminkám poskytujeme poradenský servis a jsme jim oporou (nikoliv tím, kdo je poučuje). Samozřejmostí je pravidelná komunikace a referování o tom, jak se jejich mrňouskovi daří.
 • Máme vlastní půjčovnu karnevalových kostýmů.

 

Provozní doba:

Hlídání dětí probíhá 

 

 

 

Fungujeme celoročně, bez přerušení o prázdninách.

Po vzájemné dohodě pohlídáme vaše dítě i o víkendu či večer, abyste mohli vyrazit do divadla, kina či třeba na večeři při svíčkách.

  

 

 

Za mrňouskův tým se na Vás těší:

 

Ředitelka

Ing. Zuzana Běhalová, MBA

Zajistí pro vás i vaše děti bezproblémový ekonomický a provozní chod jesliček - hlídání dětí i mateřské školy.

Zuzana vystudovala obor Finance na Ekonomické fakultě VŠB Ostrava a následně Personální řízení v rámci studia MBA. V současnosti studuje nádstavbové studium - obor mimoškolní a předškolní pedagogika. Více než třináct let působila jako kouč a lektor a jako manažer projektů se podílela na řadě tuzemských i zahraničních projektů zaměřených na vzdělávání dospělých i dětí. Od roku 2009 se intenzivně věnuje dětem předškolního věku a vede mateřskou školku a síť jesliček Mrňousek.

Je maminkou školačky Terezky a mrňousků Kačenky a Petrušky.

 

 

 

Garant kvality odborné péče o děti

Mgr. Lenka Zemánková

Odpovídá za kvalitu péče o děti a provoz jesliček v souladu se všemi platnými hygienickými a jinými normami.

Lenka vystudovala obor dětská sestra. Poté absolvovala specializační studium v úseku anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče v pediatrii a obor ošetřovatelství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého. Studium završila v  magisterském oboru Management a ošetřovatelství v pediatrii. Více než 12 let působila jako dětská sestra v nemocnici na specializovaných pracovištích (novorozenecké a kojenecké oddělení, dětské ARO, dětská JIP aj.).

Je maminkou školáka Lukyho.

 

 

 

IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE SPOLEČNOSTI:

MRŇOUSEK CZ s.r.o.

IČ: 293 844 60

Sídlo: Na Valech 5522/36, 722 00  Ostrava - Poruba

 

MRŇOUSKOVA MATEŘSKÁ ŠKOLA, školská právnická osoba

IČ: 01 709 089

Sídlo: Edisonova 383/27, 700 46  Ostrava - Hrabůvka

 

 

Zpět na hlavní stránkuSOUKROMÉ JESLE A ŠKOLKA MRŇOUSEK
 
Na Valech 36, Ostrava - Třebovice
Edisonova 27 a 60, Ostrava - Hrabůvka
Tel: 731 706 858, 732 800 975

E-mail: info@mrnousekostrava.cz© 2010 JesleOstrava.cz, všechna práva vyhrazena. (mapa stránek)